Eesti haridustehnoloogia Clanbeat kuulutati WORLD SUMMIT AWARDS 2021 auhinna võitjaks vaimse tervise ja heaolu kategoorias


Ligi 800 konkursile esitatud digitaalse innovatsiooni seast valis rahvusvaheline žürii välja 40, mida tunnustati panuse eest ÜRO ülemaailmsetesse säästva arengu eesmärkidesse. Auhind antakse üle WSA virtuaalsel kongressil 22.-24. märtsil.

“Eriti hea meel on esindada Eestit nii väärikal konkursil ja tuua koju võit. Eestist saab luua maailmatasemel innovatsiooni, mis on märgatava mõjuga ühiskonna paremaks tegemisel,” ütles Clanbeati asutaja ja tegevjuht Kadri Tuisk. “See tunnustus inspireerib meid jätkama veel suurema hooga, kuna õpilaste vaimne tervis vajab väga suurt ühist tegutsemist ja selle nimel me tegutseme Clanbeati meeskonnaga igapäevaselt.”

WORLD SUMMIT AWARDS (WSA) esimees professor Peter A. Bruck ütles: “Tänavused väljakutsed näitavad meile rohkem kui kunagi varem, kui palju saab tehnoloogia pakkuda lahendusi. Tänavuaastased võitjad kehastavad suurepäraselt missiooniga innovatsiooni ja ettevõtlust: meie rahvusvahelistest ekspertidest koosnev žürii on läbi kahe etapi hinnanud nende eesmärgistatust, jätkusuutlikkust, strateegilist ja tehnilist võimekust.”

WSA on digitaalse innovatsiooni kvaliteedimärgis, millega tunnustatakse tehnoloogilisi lahendusi, mis aitavad kaasa ÜRO säästva arengu eesmärkide saavutamisele. Konkurss sai alguse 2003. aastal ÜRO tippkohtumise raames ning ühendab tehnoloogiaettevõtjaid 187 riigis üle maailma. Lähem info: www.wsa-global.org.

Clanbeat on Eestis loodud haridustehnoloogia õppijate heaolu ja arengu toetamiseks nii koolides kui täiskasvanute õpikogukondades. Läbi partnerluse Teliaga sai Clanbeat eelmisel aastal eesti- ja vene keeles kasutatavaks, selle aasta algusest lisandus Eesti riigi ja Gruusia Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös gruusia keel. 2022. aastal on Clanbeat üks Accelerate Estonia programmi osalistest, viies läbi õpilaste vaimse tervise monitooringu ja ennetuse pilootprojekti.

Koolijuht (1)-clanbeat